Szeptember 11-15. között a belgiumi Limburg adott otthont az Országúti Kerékpáros Európa-bajnokságnak.

Viszonylag nagy létszámú magyar csapat utazott a flandriai városban rendezett kontinensviadalra, amely keretet erősítette a DSI Cycling Team kiválósága, Tóth Réka is. Bringásunk a záró napon, a mezőnyversenyen állt rajtvonalhoz a közel 100 fős WU19-es mezőnyben. Az indulóknak egy igen intenzív, 72.9 kilométer hosszú, technikás, sok kihívást tartogató, járdaszigetekkel, körforgalmakkal és útszűkületekkel tarkított, igen gyors pályát kellett teljesíteniük. A zolderi lassú rajtot követően Hasseltben, városi környezetben három kört kellett megtennie a mezőnynek.

A 42,4 km/h átlagot hozó, sok bukással tarkított versenyen, Réka a győztessel azonos idővel (01:43:15) az előkelő 12. helyen ért célba. Bringásunk teljesítménye azért is külön elismerésre méltó, mert nagyjából 20 kilométernél spanyol riválisa bukott, akin átmenve ő is elesett. Szerencsére gyorsan fel tudott állni, a kerékpárt sem tört össze és bár a finis előtt még tömeges bukások okoztak gondot, ennek ellenére az élmezőnnyel együtt száguldott át a célvonalon.

A jó Európa-bajnoki szereplésnek köszönhetően, kiválóságunk az Országúti Kerékpáros Világbajnokságon is ott lehet a rajtvonalnál, amely viadalnak szeptember 22-24. között Zürich ad majd otthont.

-Kipihenten, jó formában érkeztem a versenyre, de az idei Európa-bajnokság életem legkaotikusabb élménye volt. Voltak ugyan támadások, de együtt maradt a mezőny, senkinek nem sikerült elszakadnia. A helyezkedés most nem ment túl fényesen, de a mezőnyben maradva sok energiát takarítottam meg. A kanyarok és a kigyorsítások miatt folyamatosan fékezgetni kellett, az út változó szélessége miatt pedig hol feltorlódott, hol szétterült a mezőny, e miatt pedig sok volt a bukás. Miután én is estem, kicsit féltem, a körpályán sokszor hátra csúsztam, nehezen tudtam tartani a pozíciómat. Az utolsó kör elején szintén volt egy nagy esés, de szerencsére az is mögöttem történt. A sprint előtt a mezőny szétterült, én jobb oldalt, a belgák kerekén próbáltam előre menni, de nem nagyon haladtak, így középen próbálkoztam. A cél előtt nagyjából 150 méterrel hallottam, hogy valaki elesik tőlem balra, a következő másodpercben pedig a jobb oldalamon bukott egy dán lány, ezért enyhén balra kerültem. Kissé be voltam szorítva, későn döntöttem el, hogy bemegyek középre, ezért sajnos nem tudtam igazán jót sprintelni. Kicsit csalódott vagyok, mert több volt bennem, de örülök, hogy nem lett semmi komolyabb bajom – tekintett vissza a mezőnyversenyre Tóth Réka.