Augusztus 15-18. között rendezték az Alpe Adria Tour versenyt Ausztria Karintia tartományában. A DSI Cycling Team kilenc fiatal versenyzővel képviseltette magát az erős nemzetközi mezőnyben.

Az első szakasz 10.4 km-es, igen technikás, kellemetlen kaptatókat tartalmazó körpályán lebonyolított mezőnyverseny volt. A debreceni csapat már itt letette névjegyét, szép helyezésekkel zárva a napot. Sajnos Tóth Réka a földre került, de folytatni tudta a versenyt, és a WU19 4. helyét hozta. WU15-ben Klokocs Kata 3. lett, Lasánszki Sára negyedik. WU17-ben 5. Tóth-Mogyorósi Zora. Soós Olivér U17-ben egy 6. hellyel nyitott.

Augusztus 16-án a 2a. szakasszal, egy technikás és több meredek részt tartalmazó 2.9 km-es körön rendezett időfutammal folytatódott a verseny, ahol a WU17 korosztályig 2 (5,8 km), felette 3 (8,7 km) kört kellett teljesíteni. Nagyon szépen teljesítettek a fiatalok. Tóth Réka szállította az első aranyat! WU15: 2. Klokocs Kata, 3. Lasánszki Sára. WU17: 5. Tóth-Mogyorósi Zora. U17: 4. Soós Olivér.

18 órától a 2b. szakasszal, egy hegyi mezőnyversennyel folytatódott az Alpe Adria Tour, ahol a WU17 korosztályig 3.3 km, felette 6.6 km várt a versenyzőkre, jelentős szinttel. Erős futamokat teljesítettek a DSI-sek, Tóth Réka újra futamot nyert, Klokocs Kata és Tóth-M. Zora ezüsttel tette örömtelivé az éjszakába nyúló eredményhirdetést! Top6-ban végzett még WU15-ben a 4. helyen záró Lasánszki Sára.

Szombaton 13 órától a 3. szakasszal, egy újabb időfutammal folytatódott az verseny, ahol minden korcsoportnak 11 km-t kellett teljesíteni. WU15-ben Klokocs Kata és Lasánszki Sára a 2-3. helyeket szállították. Sajnos Tóth Réka időfutam kerékpárjára nem került áthelyezésre a chip, így hiába a legjobb WU19 idő, 15:52 (14 mp-el jobb, mint a kihirdetett győztes ideje) a bírók kérlelhetetlenek maradtak…

Vasárnap augusztus 18-án, az Alpe Adria Tour 4. szakaszának mezőnyversenye került megrendezésre, a Klagenfurt belvárosában kialakított 3.3 km-es körpályán. A versenyzőkre 4, 8, 12 körös futamok vártak. A szombati stresszes nap után, tele bizonyítási vággyal álltak rajthoz a DSI sportolói. Kellemes időben zajlottak a küzdelmek, minden versenyzőnk a legjobbját nyújtotta, szép eredmények születtek! WU15-ben Lasánszki Sára 5., Klokocs Kata 10., Klokocs Klára 12. lett. WU17-ben Tóth-M. Zora a mezőnnyel érkezve a 7. helyet szerezte meg, amellyel sikerült fellépnie az összetett dobogó 3. fokára!

Az U17 és WU19-es kategória a 39,6 km-es futamát 47,5 km/h-ás átlaggal teljesítette. Nagyszerű versenyzéssel Soós Olivér elsőként haladt át a célvonalon, sőt nem sokkal később őt követve WU19-ben Tóth Réka is aranyérmet szerzett! Ugyanitt Bók Olivér 39., Virág Marcell 50., Varga Balázs 56. helyezést ért el.

Összetett Top 10 helyezések:

WU15: 2. Klokocs Kata, 4. Lasánszki Sára

WU17: 3. Tóth-Mogyorósi Zora

WU19: 3. Tóth Réka

Soós Olivér beszámolója az utolsó szakaszról:

A verseny előtt elég nyugodt voltam, viszont tudtam, hogy egy kifejezetten izgalmas és gyors verseny lesz. Szinte végig elöl bicikliztem. Péter Ábrissal felváltva “szereltük” a lószokat, ezért is nem alakult ki elmenés. Az utolsó két körben mondtam Ábrisnak, hogy tartson jó pozícióban. Az utolsó körre fordulva felálltak a vonatok és elkezdődött a sprint előtti hajsza. Ránk került a KAC vonata, tettem rájuk a kereket és szóltam Ábrisnak, hogy most már jó lesz, kövessen. Ezt követően egy német srác sprintelt el a sor mellett, átraktam a kereket, rákerültem, majd elsőként fordultam a célegyenesre. Itt nyomtam egy all out-ot (1200 watt) és sikerült nyernem!