Székesfehérvár adott otthont június 05. és 16. között az U18-as Atlétikai Magyar Bajnokságnak.

Az U18-as korosztály atlétái vették birtokba a mögöttünk hagyott hétvégén a Bregyó közi Atlétikai Központot, hogy eldöntsék, a különböző versenyszámokban ki idén a legjobb. A kétnapos megmérettetésen a DSI Debrecen kiválóságai is rekortánra léptek és két bajnoki ezüst mellett értékes helyezéseket szereztek.

Darai Laura a 200 méter harmadik előfutamában 25.12-nél megállítva az órát, elsőként haladt át a célvonalon. A döntőben tovább javított idején, 24.82-re módosítva egyéni rekordját, ezüstérmesként zárta a magyar bajnokságot. Klubtársa, Búzás Mara ugyan 2. helyen végzett előfutamában, ám az 25.77-es egyéni csúcs sem volt elég a döntőhöz.

400 síkon 26-an álltak rajthoz, köztük Donka László tanítványai, Keszthelyi Szonja is. Kiválóságunk 56.13 alatt teljesítette a távot, átadva a múltnak addigi egyéni rekordját és állhatott fel a dobogó 2. fokára. Búzás Mara 59.54-es idővel a 8. helyet szerezte meg.

Ács Alíz a 100 gát első előfutamában döntötte meg egyéni csúcsát (14.35) és első helyen jutott a döntőbe. A fináléban elmaradt friss rekordjától, a célban 14.68-at mutatott az óra, ami az 5. helyhez volt elég. Ha megismétli előfutamban elért idejét, most magyar bajnoki címet tudhatna magáénak.

Férfi 400-on Gara Zsombor is faragott egyéni legjobbjából, 51.45-re módosítva és végzett a 6. helyen, míg Tóth Bálint 51.78-as idővel tizedik lett.