Október 6-án Ceuta adott otthont a triatlonosok Európa Kupa versenyének, amely viadalon a DSI Debrecen kiválósága is megmérettette magát.

Hétvégén újabb kihívás várt Dobi Gergőre, aki Az Észak-Afrikában található spanyol városban rendezett versenyen állt rajthoz. Nyári melegben, délután fél négykor az úszószámmal rajtolt el a mezőny, elsőként a Földközi-tengerben kellett 750 méter teljesíteniük az indulóknak. Kiválóságunk remek teljesítményt nyújtva, három másodperces hátránnyal harmadikként jött ki a vízből, de a depóban eltüntette ezt a különbséget, elsőként pattant nyeregbe. 20.8 kilométert kellett tekerni, ami négy kört jelentett az igen technikás, és szintkülönbségekkel bővelkedő pályán. Az első körben kialakult egy 14 fős élboly, melynek Gergő is tagja volt. A tempóról mindent elárul, hogy 48 km/h átlagsebességgel teljesítették az utolsó kört. Az élmezőny 24 másodperces előnnyel szállt le az üldözők előtt, így szinte biztos volt, hogy ebből a csoportból kerülnek ki a dobogósok.

A futás sem ígérkezett könnyűnek, mivel az 5 kilométeres távból csak 500 méter volt sík, 4.5 km pedig hosszú emelkedőkből és rövid lejtőkből állt. Ez a típusú futópálya általában kedvez Gergőnek, szerencsére ez most is így volt, végig az élbolyban haladt és harmadikként ért célba. Ez az eredmény biztatónak tűnik az október 17-én Torremolinosban tartandó U23-as világbajnokság előtt.