A DSI Debrecen labdarúgói 40 alkalommal zörgették meg hétvégén az ellenfelek hálóit.

U19

Két győzelem után triplázásra készültek Jankovics Sándor legényei, harmadig idegenbeli mérkőzésük végén is szerettek volna ünnepelni, ehhez a Sényőt kellett két vállra fektetni. Az időjárás nem fogadta kegyeibe a csapatokat, esős hideg időben került sor a találkozóra, a mély talajú pálya sem könnyítette meg a felek dolgát.

Álomszerűen indult a mérkőzés, a középkezdés után beszorítottuk ellenfelünket védőzónájába, és Máté Bence már az 5. percben bevette a kapujukat, majd három minutum múlva duplázott. Komoly nyomást helyeztünk a Sényőre, ezt nem is bírták sokáig, a 17. percben ismét kapituláltak, ekkor Orsó Árpád volt eredményes. A negyedik találatra sem kellett sokat várni, a házigazdák középkezdése után Máté már mesterhármasnál tartott. Szépen, kombinatívan futballoztunk, ellenfelünk durva belépőkkel próbált megállítani minket. A 27. minutumban vissza is jöttek a meccsbe, de szünet előtt Kalmár Miklós visszaállította a négygólos különbséget.

A második félidőben is mi uraltuk a játékteret, bár ebben az etapban kicsit akadozott a gépezet, de ekkor is mi domináltunk. A Sényő ismét faragott a hátrányból, de ezzel el is lőtték összes puskaporukat. Nagy elánnal rohamoztuk a kaput, helyzet helyzetet követett, ám a labda sehogy sem került a vonalon túlra. A 90. percben azért megzörgettük még a hálót, zárásként Kerezsi Kevin mattolta a védelmet és állította be a végeredményt.

MLSZ Regionális U19 Alap Keleti csoport 3. forduló

Sényő – DSI Debrecen: 2-6 (1-5)

DSI Debrecen: Sinka – Kalmár (Nagy Zs. 57’), Juhász (Ötvös 57’), Kapczy, Kocsis, Orsó (Czakó 57’), Gulyás (Pecséri 46’), Szilágyi (Petrás 80’), Takács (Bartók 80’), Pistritu, Máté (Kerezsi 46’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Máté 5’, 8’, 19’, Orsó 17’, Kalmár 42’, Kerezsi 90’

Jankovics Sándor: Végig kézben tartottuk a mérkőzést, a rossz idő és ellenfelünk olykor durvaságba átcsapó belépői ellenére szervezetten, kombinatívan futballoztunk. Feltoltuk védekezésünket és az első félidő derekánál már megnyugtató előnyre tettünk szert. A második játékrészben is mi domináltunk, a játék minden elemében felülmúltuk a Sényőt. Ma megmutatták a srácok, mire is képesek, le a kalappal előttük. Sok szülő kísért el minket, köszönjük, hogy ebben az esős, hideg időben is buzdítottak minket.

U17

Selyem Nándor alakulata két vereséggel indította az idei szezont, abban bíztunk, a 3. fordulóban, a Hajdúnánás elleni mérkőzés után már pontok is kerülnek fel a táblázaton csapatunk neve mögé.

Jól is kezdtük a találkozót, Fehér Erik a 7. percben mattolta a vendégek védelmét és nálunk volt az előny. A gól után kiegyenlített volt a játék, felválta támadtak a felek, helyzetek mindkét oldalon adódtak, az újabb találatra azonban még várni kellett. A 35. percben ismét mi örülhettünk, Tuss Bence juttatta a labdát a vonalon túlra. A 44. minutumban azonban hibáztunk hátul és egyre csökkent előnyünk.

Szünet után sem változott a játék képe, egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán. Próbáltunk ismét ellépni, de a végjátékoknál rossz döntéseket hoztunk. A 60. percben a vendégek viszont értékesítették helyzetüket, így elolvadt az előnyünk. A hátralévő időben lezárhattuk volna a meccset, ám a kapu előtt nem voltunk elég higgadtak, így meg kellett elégednünk az egy ponttal.

DSI Debrecen – Hajdúnánás: 2-2 (2-1)

DSI Debrecen: Heydary – Dely (Lehner 57’), Dudás, Fehér, Kiss-Király (Mucsányi 77’), Tuss (Senk 57’), Varga, Urgyán, Márton, Nagy A., Nagy L. (Pásztor 73’)

Edző: Selyem Nándor

Gólszerzők: Fehér 7’, Tuss 35’

Selyem Nándor: Az első félidőben kétgólos előnyre tettünk szert, azt hittük, meg is nyertük a mérkőzést, ellenfelünk a második etap közepére ledolgozta hátrányát. A hátralévő időben voltak még helyzeteink, de egyet sem tudtunk értékesíteni, így elmaradt első győzelmünk. Ma aránylag jó teljesítményt nyújtottunk, bízom abban, a pontszerzés ad egy önbizalmat a srácoknak.

U16

Lukács Ákos tanítványai szombat délelőtt a Hajdúszoboszlót látták vendégül az Oláh Gábor utcai Sportkomplexumban. Fiataljaink jó házigazdaként, gólokkal szerették volna megajándékozni a fürdővárosiakat.

Ennek megfelelően kezdtük a mérkőzést, már az első pillanattól érvényre juttattuk akaratunkat, nyomás alá helyeztük ellenfelünket. A jó játék eredményességgel párosult, a 14. percben Lehner Csongor megszerezte a vezetést. Szépen, kombinatívan futballoztunk, sorra nyertük a párharcokat, megvoltak a helyzeteink, de szünetig már nem sikerült növelni az előnyünket.

A második félidőben sem változott a játék képe, továbbra is mi domináltunk, védekezésre kényszerítettük ellenfelünket. A kék-fehérek próbáltak ugyan támadásokat vezetni, de ezen kísérletek elhaltak térfelünk közepén, tökéletesen működött védelmünk. A 78. percben ismét megzörgettük a hálót, ekkor a csereként pályára lépő Dely Balázs góllal hálálta meg a bizalmat, bebiztosítva csapatunk első győzelmét.

MLSZ Regionális U16, Keleti csoport 3. forduló

DSI Debrecen – Hajdúszoboszlói SE: 2-0 (1-0)

DSI Debrecen: Bíró – Sörlei, Bihari (Pásztor 79’), Szabó Á. (Czipa 46’), Lakatos (Dely 71’), Kemecsei (Filep 46’), Lehner (Balog 63’), Szabó G. (Kulcsár T. 79’), Katona (Tóth G. 63’), Kulcsár B., Nagy L.

Edző: Lukács Ákos

Gólszerzők: Lehner 14’, Dely 78’

Lukács Ákos: Az első félidőben végig mi domináltunk, birtokoltuk a labdát, viszont rendre rossz döntéseket hoztunk a kapu előtt, így csak minimális előnnyel mehettünk szünetre. A második játékrészt kicsit álmosan kezdtük, de hamar rendeztük a sorokat, ismét fölénybe kerültünk, sorra nyertük a párharcokat, nyomás alatt tartottuk ellenfelünket és másodjára is bevettük a kapujukat. Beért az edzések munkája, jól játszottunk, gyorsak voltak az átmenetek, tudatosan alkalmaztuk a tréningeken tanultakat. Még a támadásbefejezések terén kell fejlődnünk, mert ha jobb százalékban értékesítjük helyzeteinket, nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Gratulálok a csapatnak az idei első győzelemhez!

U15

Még nem termett babér Győrösi Péter kiemelt regionális bajnokságban szereplő csapatának, két vereséggel indították a szezont. A 3. fordulóban sem várt könnyű feladat fiataljainkra, ugyanis az élmezőnyben lévő Vác együttesét fogadták.

A vendégek voltak fölényben az első félidőben, nyomás alatt tartottak minket, de hősiesen, csapatként védekeztünk, így nem találtak rajtunk fogást. Időnként kijöttünk a szorításból, kontrákkal próbálkoztunk, de sikertelenül. Hiába a váci dominancia, ezt az etapot lehoztuk kapott gól nélkül.

Szünet után is a Pest vármegyeiek domináltak, de továbbra sem találták a rést jól záró védelmünkön, ha kellett, a vonalon Cseke Roland segítette ki társait. Már úgy nézett ki, begyűjtjük az első pontot, de a ráadás 3. percében szögletből betalált a Vác és elvitte mindhárom egységet.

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Kelet 3. forduló

DSI Debrecen – Vác: 0-1 (0-0)

DSI Debrecen: Cseke – Szilágyi, Gulyás, Kovács (Sipos 54’), Tóth K., Sebők, Mizsik (Petrás 41’), Pénzes (Pongrácz 44’), Palágyi, Varga, Mikbik

Edző: Győrösi Péter

Győrösi Péter: A korábbi meccsekhez képest változtattunk a taktikán, inkább a védekezésre fektettük a hangsúlyt. Ez végig jól működött, de sajnos a hosszabbításban egy szögletre rosszul reagáltunk, így vereséget szenvedtünk. Nagyon sajnáltam a srácokat, mert megérdemelték volna az egyik pontot, az első perctől az utolsóig küzdöttek.

U14

Városi derbi várt szombaton Szabó Imre együttesére, amely játéknapon a városi rivális Bestrong otthonában léptek pályára. Bár hideg, esős időben került sor a párharcra, a játéktérre nem lehetett panasz.

Az első perctől nagy elánnal rohamoztuk a kaput, védekezésre kényszerítettük a zöld-fehéreket. Szinte egy térfélen zajlott a játék, csak idő kérdése volt, mikor vesszük be a kaput. Erre negyedórát kellett várni, utána viszont ötször zörgettük meg a hálót és már az első etapban biztossá vált győzelmünk.

Szünet után is mi domináltunk, bár próbálkoztak a házigazdák, esélyt sem adtunk nekik, hogy eljussanak a kapunkig. A második félidő elején tovább nyitottuk az ollót, az 50. percben már 0-8 állt a kijelzőn. A hátralévő időben még kétszer mattoltuk a Bestrong védelmét, így a végére tíz lett közte.

MLSZ Regionális U14 Alap Keleti csoport 3. forduló

Bestrong – DSI Debrecen: 0-10 (0-5)

DSI Debrecen: Bóné (Madarász 41’) – Kovács, Tóth Ni., Fehér, Tóth Ná., Dubóczki (Tacsi 56’), Aukszi (Minárcsik 63’), Illés (Varga 63’), Szűcs, Nagy R., Müller (Kiss CS. 56’)

Edző: Szabó Imre

Gólszerzők: Tóth Ni. 15’, 35’, 43’, 69’, Szűcs 18’, 21’, Fehér 30’, Nagy R. 45’, 63’, Illés 50’

Szabó Imre: Egy szerényebb képességű ellenféllel találkoztunk, csak a gólkülönbség volt kérdéses. Örülök, hogy jó százalékban értékesítettük helyzeteinket, kapunk pedig érintetlen maradt. Kellett már ez a sikerélmény, amely jót tesz az önbizalomnak. Természetesen helyén kell kezelni a győzelmet, de kiindulási alapnak jó, amelyre lehet építeni. Gratulálok a srácoknak!

U13

Előző héten sikerrel vették az első akadályt Makra Béla gyereki, otthonában fektették két vállra a FILO alakulatát. A 2. fordulóban hazai pályán, a Csenger ellen szerették volna megduplázni győzelmeik számát.

Azt már a középkezdés után lehetett sejteni, ebből a párharcból is mi kerülünk ki győztesen. Amint útjára indult a labda, beszorítottuk ellenfelünket kapuja elé, az történt a pályán, amit mi akartunk. Ez első két negyedben csak a helyzetkihasználással álltunk hadilábon, de már ekkor négygólos előnyre tettünk szert.

Nagyszünet után azonban kinyitottuk a gólcsapot, a szép, kombinatív játék eredményességgel párosult, a vendégek kapusa leginkább azzal volt elfoglalva, hogy a hálóból kihalássza a labdát. A hármas sípszóig még 15 alkalommal mattoltuk a Csenger védelmét és arattunk kiütéses győzelmet. Góljain felét Váradi Szabolcs és Molnár László jegyezték, akik öt-öt alkalommal voltak eredményesek.

MLSZ Regionális U13 Északkelet 2. forduló

DSI Debrecen – Csenger: 20-0 (1-0, 3-0, 9-0, 7-0)

DSI Debrecen: Vékony – Hermann, Lakatos, Váradi, Ó. Nagy, Péntek, Orbán, Benedek, Nagy D.

Cserék: Nyüvedi, Mclean, Molnár, Kecskés, Háj, Linzenbold, Erdei, Sebestyén

Edző: Makra Béla

Gólszerzők: Váradi 8’, 45’, 47’, 56’, 60’, Molnár 28’, 64’, 69’, 73’, 75’, Kecskés 30’, 61’, 71’, Lakatos 39’, Benedek 46’, 49’, Hermann 49’, Ó. Nagy 51’, Orbán 53’, Sebestyén 78’

Makra Béla: A mérkőzés elejétől látszott, nincs azonos súlycsoportban a két csapat. Középkezdés után igyekeztünk kombinatívan játszani, ez sikerült is, ám az elején még gondjaink voltak a helyzetkihasználással. De a második negyedtől már nem volt probléma és nagyarányú győzelmet arattunk. Gratulálok a gyerekeknek, büszke vagyok rájuk.

U12

Takács András ifjoncai döntetlennel indították a szezont, de abban bíztunk, a 2. fordulóban már győzelmet ünnepelhetnek. Sajnos azonban a Csenger ellen elmaradt a siker. Az első két negyedben nem találtak egymáson fogást a csapatok, a nagyszünetig érintetlenek maradtak a kapuk.

A térfélcserét követően, a harmadik etap végéhez közeledve a vendégek megzörgették a hálónkat. A hátralévő időben mindent megpróbáltunk, hogy ledolgozzuk hátrányunkat, esetleg fordítsunk, de elmaradtak a gólok, így verséggel zártuk a hetet.