U15-ös lány csapatunk Hajdúnánáson, míg a fiúk Miskolcon léptek pályára a pontvadászat nyitányán.

Kettős győzelemmel kezdték a szezont U15-ös csapataink. A lányokat az első mérkőzésükön a 27. percre megszerzett tíz gólos előny túlságosan megnyugtatta és a magabiztos vezetés tudatában takarékosabb üzemmódra váltottak. A „kézilabdázgatás” egyenes következménye lett, hogy a jól küzdő hajdúböszörményiek négy gólra megközelítették csapatunkat. A hajrát azonban a mieink bírták jobban és az utolsó öt percet két góllal megnyerve alakították ki a végeredményt. A második mérkőzésen túl nagy volt a tudáskülönbség a két gárda között és ezt az eredmény is híven tükrözi.

A fiúk első meccse nagy csatát hozott a Hajdúszoboszló ellen. A 41. percig végig fej -fej mellett haladtak a csapatok. 28-28 után öt perc alatt négygólos előnyt szerzett csapatunk. Az izgalmas végjátékban ellenfelünknek még volt lehetősége az egyenlítésre, de eladták a labdát és az ellentámadást góllal fejeztük be. A második találkozó kiegyenlített első öt perce után fokozatosan növelte előnyét csapatunk és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott.

Eredmények

LU15 Hajdúnánás, Somorjai László Sportcsarnok

DSI Debrecen – Hajdúböszörményi TE 31-25

DSI Debrecen – Arany Sárkány Focisuli Nyírbátor 60- 6

Vezetőedző: Milánik Zoltán

Milánik Zoltán: Az első mérkőzésen álmosan kezdtünk. Tipikus első meccses játék volt, majd összekaptuk magunkat és elmentünk 8-10 góllal. Egy ötperces gólcsend után már csak négy góllal vezettünk, a végén 31-25-re nyertünk. A második találkozón az ellenfél sem állóképességben sem technikailag nem volt velünk egy súlycsoportban. Ettől függetlenül nagyon szimpatikus csapat ellen játszottunk, végig küzdötték mind a két félidőt.