Szeptember 21-én a Baranya vármegyei főváros adott otthont a Kerékpáros Hegyi Országos Bajnokságnak.

Egymást érik a versenyek, nem sokat pihenhetnek a bringások. Szombaton Pécsett várt újabb kihívás rájuk, az egynapos viadalon bajnoki címekért tekertek, amely megmérettetésen a DSI Cycling Team kilenc fiatalja is nyeregbe pattant.

Szép napsütéses, mondhatni ideális időben került sor a versenyre, kiválóságainkat bukás, géphiba nem hátráltatta, akik kihozták magukból a maximumot. A nap végén négyen, Klokocs Kata (WU15), Tóth-Mogyorósi Zora (WU17), Sós Olivér (U17) és Pusztai Dóra (WU19) bajnoki címet ünnepelhetett.

A többi bringásunk is szép eredményekkel örvendeztetett meg minket, Klokocs Klára (WU15) hatodikként ért célba, Keresztesi Réka (WU17) a nyolcadik legjobb idővel teljesítette a távot, Varga Balázs és Bók Olivér (U17) a 12. és 13. helyen zárt, míg Rein-Keresztes Zente (U19) a 12. lett.