A DSI országútisai néhány idegenlégióssal kiegészülve a 36. Radjugendtour Oststeiermark versenyén jártak, amit 2024. augusztus 21-25. között rendeztek Ausztriában.

Soós Olivér és Virág Marcell mellett a KSI-ből Horváth Máté, az MBH Bank Cycling Team-ből pedig Tóth Márk és Péter Ábris vettek részt DSI színekben. 129 fős, minőségi mezőny gyűlt össze, 22 csapattal.

A szerdai nyitónap egy 2.4 km-es prológgal indult, ahol legjobb magyarként Soós Olivér 18. hellyel kezdett. Másnap a Hartberg és Vorau között kijelölt útvonalon a gyilkosnak mondható 68 km (1414 m szint), 2-2 sík- és hegyihajrát tartalmazó futam következett. A rajt utáni tapogatózás 10 km-ig tartott, majd a hegyihajrához vezető 10 km-nél is hosszabb emelkedő megrostálta a mezőnyt. Majd völgybe le, hajrá, újabb hajrá, meredeken föl és le, hegyihajrá, majd a cél következett. A DSI alakulata derekasan küzdött, legelöl Tóth Márk futott be a fantasztikusnak mondható 11. helyen (összetett 17. hely), a többiek a középmezőnyben.

A pénteki 2. szakasz DSI-s sikert hozott! Pöllauból indult a mezőny, 77.9 km (522 m szint), 2-2 sík- és hegyihajrá várt a versenyzőkre. A terv az volt, hogy Tóth Márk helyzetét összetettben megtartsuk, esetlegesen egy jó szökéssel javítsuk, valamint a mezőnyben elől mozogni, kontrollálni, és ha egyben marad a mezőny, a végjátékban Soós Olivért segíteni, hogy minél jobb helyzetbe kerüljön. Olivér már a verseny előtt jelezte, hogy neki ez, illetve a 3. szakasz jó lehet.

A verseny első fele nagyon stresszes volt, keskeny utak, sok leállított autó, kamion, szóval volt feszültség. Jöttek a hajrák és a második hegyihajrá. De innen olvassátok a győztes értékelését:

„A verseny kb. első 25 km-e káoszos volt, nagyon ideges volt a mezőny. Az első hegy az jól ment, nem volt annyira nagy a tempó. A második hegy egy sprinthajrá után volt. Sikerült elölről kezdenem, viszont akkora tempó volt, hogy egyszerűen megúsztam az első csoportról, de sikerült összezárnunk.

Az utolsó kb. 15 km dombos volt, ahol elment az egyik Isorex-es, aki később a 2. és az egyik svéd srác, aki pedig 3. lett. Utánuk ment egyedül a BB csapatból egy versenyző. Mindezek után Stare Gal (SLO) támadott, lett egy kis előnye, viszont tudtam, hogy erre mennem kell, mert elég nagy volt már az előnye. Gyorsan felugrottam rá, egymásra néztünk és nyomtuk maxon. Felértünk a többi srácra, akikkel nagyon jól össze tudtunk dolgozni. A végén sprintre érkeztünk. Az utolsó kanyarban másodikként fordultam, majd sikerült nyernem. Nagyon boldog vagyok, szerintem ez az eddigi pályafutásom legkomolyabb eredménye.”

Soós Olivér tehát szakaszt nyert! A sikerhez hozzátettek a többiek is, mert Olivér annak tudatában tekerhetett elől, hogy hátul érte dolgoznak a többiek. A fiúk a főmezőnnyel érkeztek, Virág Marcell egy kisebb csoporttal. A 2. szakasz csapatértékelésében a DSI Cycling Team az előkelő 2. helyen végzett! A csapatmunka eredménye!

Szombaton a 3. szakasz következett Sinabelkirchen és Birkfeld között, 53.7 km (837 m szint), 2-2 sík- és hegyihajrá várt a versenyzőkre. A terv az volt, hogy Péter Ábris szökésbe kerüljön, Tóth Márk helyzetét összetettben megtartsuk, előre lépjen, valamint Soós Olivér a sprinteken pontokat szerezzen. Ez utóbbi már az első hajránál (13.1 km-nél) megvalósult, első lett, szerzett 7 pontot és 3 sec jóváírást, mellyel a ponttrikóért folytatott harcban megerősítette a 4. helyét (22 pont). Ezután jött egy kis „feketeleves”, ugyanis az itiner által felvázolt szintek nem igazán stimmeltek. Hosszú emelkedők és több fal is útját állta a versenyzőknek, a befutó városról nem is beszélve. Ábris szökött, de nem sikerült tartósan elől maradniuk. Tóth Márk közel volt a bravúrhoz, az ő beszámolója következik:

„Eléggé bizakodva álltam rajthoz, mert szerettem volna javítani az összetett helyezésemen. Az első 20-30 km nyugodtan zajlott, közben Soós Olivér szökésben volt és elhozta a sprint pontokat. Elkezdődtek a dombok és úgy éreztem, hogy jók a lábaim ezen a napon. A befutó elött egy kisebb kört kellett teljesíteni egy 3 kilométeres mászással. Az emelkedőn nagy tempóval haladtunk, ennek köszönhetően olyan 10-15 fő maradt elöl. A hegyi hajránál sikerült egy kis előnyt szereznem két versenytársammal, akikkel el tudtunk távolodni a mezőnytől, lefele olyan 40 méterre. Úgy éreztem meglehet a győzelem is, de az 1 km-es táblánál egy 13% emelkedő fogadott, amit a szintrajt nem jelzett, próbáltam menni ahogy tudtam, de itt befogott minket a mezőny, és végül 11. lettem.” Összetettben így is sikerült előre lépnie a 13. helyre.

A záró szakasz vasárnap Kaindorf és Ratten között, 1000 méter feletti magasságba vezető úton került megrendezésre, 52.2 km (940 m szinttel). A terv az volt, hogy Tóth Márk helyzetét összetettben megtartsuk, esetleg előrébb lépjen. Igen szeles, de meleg idő fogadta a versenyzőket. A terep az itinernek megfelelően szinte végig felfelé haladt, és ez volt megspékelve 10-13.5%-os falakkal.

A DSI versenyzői közül Tóth Márk, Soós Olivér, Péter Ábris végig elől tekertek, Horváth Máté és Virág Marcell a táv közepénél lévő hegyi hajrá után egy nagyobb hátsó csoportban tekerve igyekezték veszteségeiket minimalizálni. Ekkor történt, hogy a főmezőny és az üldözőboly közötti részen, a nagy szélnek köszönhetően, egy száraz fa az útra dőlt, ezért a verseny megállításra került. Közel 20 perces munkálatokat követően újra indították a versenyt. Az üldözőverseny a céltelepülésig tartott, ahol a sprinthajrát követően egyből egy kíméletlen meredek szerpentin húzott fel a lakóépületek fölé, melynek legtetején a hegyihajrát teljesítve meredeken alászállva száguldás volt a célig. Itt darabjaira esett minden csoport (10-14% emelkedő volt 1.5 km-en keresztül). Végül 20. helyen érkezett Tóth Márk, 37. Péter Ábris, 46. Soós Olivér, 93. Horváth Máté. Sajnos Virág Marcellnek nem sikerült befejezni.

Végelszámolásban 17. Tóth Márk (4:24 hátrány), 50. Soós Olivér (12:16), 52. Péter Ábris(12:27), 66. Horváth Máté (15:29). Az összetett csapatversenyben a 22 csapatot felvonultató mezőnyben a DSI Cycling Team a 11. helyen végzett. A sprinthajrá összetett (narancs trikó) pontozásában 22 pont megszerzésével Soós Olivér 6. helyezett lett.

Összegzésként elmondható, hogy az elmúlt évek legjobb Radjugendtour versenyét sikerült teljesíteni a magyar csapatnak és nem mellesleg svájci prológ, osztrák és belga szakaszgyőztesek mellett egy magyar sikernek is örülhettünk Soós Olivérnek köszönhetően!

2024. augusztus 24-25-ei hétvégén Klastor pod Znievom adott otthont a Szlovák Kupa aktuális versenyének. Szombaton egy időfutam 7.5 és 11.5 km, vasárnap egy mezőnyverseny, jól bevált körön, 50 illetve 150 km távon került megrendezésre. Kellemes, de szeles idő fogadta az indulókat. A DSI Cycling Team csapatát Lasánszki Sára, Rein-Keresztes Réka, Tóth-Mogyorósi Zora, Tóth Réka, Bók Olivér, Varga Balázs, és Csáki Szabolcs képviselte. Tóth Réka mindkét számban ezüstérmet szerzett. Csáki Szabolcs a 150 km-es versenyen absz. 8., ifik között 4. helyezett lett.

Forrás: dksi.hu